شارژ کردن گوشی با گوشی دیگر. آیا امکان پذیر است؟ سوالی که شاید بسیاری از ما با گرفتن جواب مثبت این سوال می توانیم در مواقع اضطراری از مزیت های بسیار آن استفاده کنیم. بله ما در “هاو کن یو” می گوییم، این کار امکان پذیر است و البته احتیاج به دو کابل ساده و البته یک قالبلیت بر روی تلفن هوشمندمان هستیم که خوشبختانه اگر نگوییم همه گوشی ها ولی اکثریت گوشی های هوشمند موجود در بازار از این قابلیت پشتیبانی می کنند و مشکلی برای انجام این کار ندارند. با هاو کن یو همراه باشید.

 

برای شارژ کردن گوشی خود توسط گوشی دیگر شما پیش از هر چیز به به یک کابل USB  و معمولی که خود شما برای شارژ کردن گوشی یا انتقال فایل ها به کامپیوتر استفاده می کنید، احتیاج دارید. نکته دیگر قابلیت پشتیبانی گوشی از کابل های OTG  است که به جرات می توان گفت اکثر گوشی هایی که در چند سال اخیر وارد بازار شده اند از این قابلیت پشتیبانی می کنند و در نهایت شما به خود این کابل otg هم احتیاج خواهید داشت که این کابل ها با هزینه های چند هزار تومانی و بسیار ارزان قابل تهیه هستند. پس هزینه انجام این کار بسیار کم و تنها چند هزار تومان است.

کابل OTG چیست: این کابل ها همانطور که بسیاری از شما با آن ها آشنا هستید و از آن ها استفاده می کنید،  پیش از اینکه برای شارژ کردن گوشی های دیگر به کار گرفته شوند برای متصل کردن حافظه های فلش یا مموری ها به گوشی به کار گرفته می شوند و اگر گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی می کند با اتصال این کابل به گوشی می توانید یک مموری فلش را نیز به گوشی خود متصل کنید و شما کاربران سایت  “هاو کن یو” فایل ها را از گوشی به یو اس بی فلش یا بر عکس منتقل کنید.

اما حال اجازه دهیم تا با هم در هاو کن یو به سراغ این مقاله بسیار کاربردی رفته و انجام این ترفند بسیار کاربردی را با یکدیگر بررسی کنیم تا بدینوسیله یک گوشی را با گوشی دیگر شارژ کنیم. نکته دیگر اینجاست که شما کاربران عزیز سایت “ها کن یو” می توانید از این قابلیت برای شارژ کردن تبلت ها نیز کمک بگیری البته به شرط پشتیبانی از otg.

وسایل مورد نیاز:

 

  • کابل معمولی USB  گوشی
  • کابل OTG
  • یک گوشی شارژ شده
  • یک گوشی دیگر

 

مراحل:

 

1) کابل otg را متصل کنید

قبل از هر چیز شما می بایست کابل otg را به گوشی که شارژ برقی دارد و شما می خواهید شارژ را از آن به گوشی دیگر منتقل کنید متصل کنید و این دیوایس یا گوشیست که باید از کابل otg ساپورت  و پشتیبانی کنید.

01

2) کابل USB  را به OTG  متصل کنید

حال میبایست کابل یو اس بی را به کابل OTG  متصل کنید که تا به اینجا مشکل خاصی ندارید و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

03

3)  کابل USB  را به گوشی نیازمند به شارژ متصل کنید

حال زمان آن رسیده است که اتصال بین دو گوشی بر قرار شود و شما میبایست کابل USB را به گوشی ای که نیازمند شارژ است متصل کنید و بدین صورت است که در گوشی نیازمند شارژ مشاهده خواهید کرد گوشی شروع به شارژ کردن کرده است. که به راحتی می توانید منتظر بمانید تا چند درصدی گوشی شارژ شود.

022

نکته ها:

 

  • به خاطر داشته باشید که برای حتی استفاده معمول از کابل های OTG باید تنیمات کوچکی را انجام دهید تا بتوانید از کابل های OTG استفاده کنید که به راحتی این تنظیمات را در اینترنت می توانید جست و جو کنید.
  • این ترفند برای مواقع ضروری است و شاید مناسب نباشد مدام از این قابلیت استفاده شود.
  • شما با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که گوشی شما از کابل OTG پشتیبانی می کند یا خیر اگر در این زمینه هم به مشکل خوردید در قسمت کامنت ها در زیر این مقاله با ما در ارتباط بگذارید.
  • در زیر لییست گوشی هایی که این کار تست شده و عملیات با موفقیت بوده را هم می توانید مشاهده کنید.

Worked on

my xperia Z1 as host and micromax a65 as second phone..

my xperia Z1 as host and micromax a116 as second phone..

my xperia Z1 as host and xperia M as second phone..

my xperia M as host and xperia z1 as second phone..

 

 

 
منبع : فروشگاه کاشف |چگونه یک گوشی را با گوشی دیگر شارژ کنیم؟
برچسب ها : گوشی ,کابل ,شارژ ,پشتیبانی ,قابلیت ,توانید ,گوشی دیگر ,متصل کنید ,برای شارژ ,قابلیت پشتیبانی ,شارژ گوشی